Alternatif seyahat edilecek yepyeni yerler keşfedeceğiniz ideal bir yer Thailand

Hayatımdaki en güzel gündü teşekkürler dünya! Sirklerde yıllarca dövülerek doğasına aykırı şeyler yapması beklenen, safarilerde sırtlarına çakılmış tahtalarla turistlere eğlence olan bu koca canlılar artık işe yaramaz hale geldiklerinde yeniden doğaya -ölümlerini beklemek üzere- gönderiliyorlar.

Ancak küçük yaştan itibaren alındıkları için doğaya yeniden adapte olmaları çok zor ve onları adapte etmek için gönüllü bireylerle çalışan bazı kurumlar var ve bu da onlardan biri.

Turizmin birçok şekli var ve bu en mutlu edici şekli: Tatilinizi yaparken kendinizi dünya için işe yarar bir şeye dönüştürmek. Filleri besleyip, yıkayıp, ayaklarıyla açtığı dev çukurlara bata çıka( bakınız bacaklarımdaki çamurlar) dolaştırıyor ve bun dünyada onları kullanmayan insanların da olduğunu gösteriyorsunuz. Hayatımdaki en güzel gündü. Teşekkürler dünya!

Derya Üzüm, Kuzey Alternatif seyahat seyahatinde fil kampını ziyaret edip orada tatilini yaparken gönüllü olarak fillere zaman ayırmanın bu bölgede tutulan bir proje olduğunu, dünyanın her yerinden ziyaretçilere açık bu gönüllü olmak isteyenlerin dikkatini çeken fillerin hikayesini paylaşarak bizlere dünyanın yeni kapılarını açmış oldu.

Thailand, Chiang Mai’da Long Neck Karen Kabilesinde uzun boyunlu kadınlar köyü ilginizi çekecektir.

Seyahat eden diğer ziyaretçilerin görüşleri, Marie, Surin Fil Projesinde 7 gün geçirdim ve severek bir kulübede kaldım. Her sabah nehir üzerinde bir platformda yemek yedik. Sonra bir fili daha kurtarmak için gönüllü oldum. Filleri banyo yaptığı yeri ziyaret ettik ve ona yiyecek getirdik. Bunun dışında yerel okula yiyecek ve hijyen ürünleri yardımında bulunduk.. Kendimi tamamen güvende hissettim. Projeye ve kendime hayran kaldım. Bir kova dolusu su ile duş aldım, nehire girdim ve nehir boyunca yürüdük ve kamp yaptık. Yıldızların altında ve bağ ateşi ile kanp yaparak vakit geçirdik, çok şey öğrendik, çok doyurucu ve eğlenceliydi. İnanılmazdı. Ben ve diğer tek seyahat eden kişiler gibi güvende hissediyordum ve bunu tekrar yapardım.

Rachel , sonunda Fil Doğa Parkına gelip bu güzel filleri, köpekleri, kedileri ve su buffaloları ile tanışma ayrıcalığına sahip olduğum için çok mutluyum. Çalışanlar hayvanlara o kadar tutkulu ki onlara çok sevgi ve özen gösteriyor. Kocam ve ben iki gün boyunca fil doğa parkında kaldık. İki çok bilgili tur rehberi vardı. Her bir filin geçmişini ve bireysel ihtiyaçlarını biliyorlardı. Çok eğlendik. İlk gün, fil ailesinin her birine bir tur, onların yemeklerini verdik ve iki fil yıkadım. İkinci gün filleri muz, hindi ve pirinç topları yaptık. Tüm hayvanlarla en iyi deneyimi yaşadık. Bizim için mükemmeldi, köy güzeldi ve yemekler çok lezzetliydi, hepsi vejetaryen. Birlikte gezdiğimiz grubu özleyeceğiz. Yine geri döneceğiz. Çok mutlu bir hayat yaşamak için tüm hayvanlara ikinci bir şans verdiği için kurucu Lek 'e çok teşekkür ederiz.çalışan bazı kurumlar var ve bu da onlardan biri.
Turizmin birçok şekli var ve bence bu en mutlu edici şekli: Tatilinizi yaparken kendinizi dünya için işe yarar bir şeye dönüştürmek. Filleri besleyip, yıkayıp, ayaklarıyla açtıkları dev çukurlara bata çıka (bkz bacaklarımdaki çamurlar) dolaştırıyor ve bu dünyada onları kullanmayan insanların da olduğunu gösteriyorsunuz.rle çalışan bazı kurumlar var ve bu da onlardan biri.
Turizmin birçok şekli var ve bence bu en mutlu edici şekli: Tatilinizi yaparken kendinizi dünya için işe yarar bir şeye dönüştürmek. Filleri besleyip, yıkayıp, ayaklarıyla açtıkları dev çukurlara bata çıka (bkz bacaklarımdaki çamurlar) dolaştırıyor ve bu dünyada onları kullanmayan insanların da olduğunu gösteriyorsunuz.

#KuzeyTayland #NorthThailand #FilKampi #Elephant #ElephantCamp #Elephantvolunteer

Megan ise Facebook 'ta 2 yılı aşkın bir süre boyunca Fil Doğa parkını takip ettikten sonra, en sonunda gelip görmüş. Hayvanların yaşam koşulları da memnun edici. Grubumuz çok güzeldi, birlikte güzel vakit geçirdik.

Derleyen: Şebnem Şimşek

Kaynak: https://www.elephantnaturepark.org/

Yorum eklemek için giriş yapın